הרצאות

אומנות הקשב

אומנות הקשב

קרה לכם לאחרונה שניהלתם שיחה עם אדם אחר ותוך כדי השיחה הרגשתם שהאדם שעומד מולכם אינו קשוב כל כך למה שאתה מדברים איתו? זה קרה לכם לאחרונה?
יותר ויותר אנשים מדווחים על תחושה שהעולם פחות קשוב זה לזה כפי שהיה בעבר. הצפצופים הבלתי פוסקים מהטלפון החכם  וההתרעות הרבות שצצות על המחשב הופכות את משימת : "הגשת הקשב", לקשה מתמיד.
איך ניתן להבטיח שהאדם שעומד מולי יהיה קשוב אלי? הרי ללא הפניית מלוא הקשב לא ניתן יהיה לזכור אותי או את המידע שאני מציג בשיחה.
אם כן, יש מה לעשות! אומנות הקשב היא שיטה שעוזרת להשיג את הקשב של הזולת כאשר אנו זקוק לו במצבים חשובים ביותר, כגון: ראיון עבודה, פגישה עסקית עם לקוח, הצגת רעיונות לבוס, דייטים ועוד.
לסרטון בנושא אומנות הקשב: סרטון
מתי יש הרצאה בנושא זה? לחץ כאן

קיצור השפעות הטכנולוגיה (הפסיכולוגיה של הטכנולוגיה)

קיצור השפעות הטכנולוגיה (הפסיכולוגיה של הטכנולוגיה)

איך השימוש באינטרנט ובסמארטפונים משנה את מבנה המוח שלך?
באיזה אופן שינויים אלו מעצבים את היכולת שלך לקבל החלטות?
מה הם הסודות הכמוסים ביותר של אנשי הסיליקון וואלי, שישנו את הגישה שלך לטכנולוגיה?
מה הם הרגלים דיגיטליים? ואיך ניתן לשלוט בהם, במקום שהם ישלטו בך…?

הדרך בה אנו מבינים טכנולוגיה עומדת להשתנות. שנת 2017 אנו בתחילתו של תהליך התהוות האדם החדש: הדיגיטל סאפיינס. חוקרים בולטים מתחום מדעי המוח מסבירים שחשיפה לטכנולוגיה והשימוש הרב שהאדם עושה באמצעים טכנולוגים חדשים משנה באופן תדיר את הפעילות המוחית.
האם ניתן להשפיע על כיוון התפתחותו של האדם? איך כל זה משפיע על קריירה, ניהול, ילדים ועוד

אז איך אפשר להכניס 5 שנים של מחקרים מכל העולם בנושא השפעות הטכנולוגיה להרצאה אחת?
תשאלו את יעל. יעל היא מומחית להשפעות הטכנולוגיה על האדם וכחלק מפרויקט חייה היא יצאה למסע חוצה יבשות כדי להבין האם עולם הדיגיטל מטיב עם האבולוציה של האדם או שמה, כפי שפרופ' נח הררי רמז בספרו, ייתכן שאנחנו חווים בפעם הראשונה טכנולוגיה שדווקא לוקחת אותנו צעד אחורה.

לאחר מסע הרצאות בארץ ובעולם יעל גילתה שעצם החשיפה של הקהל למידע שהיא מספקת בהרצאה, מוביל ליותר וודאות ושליטה, יותר הצלחה בחיי היום יום ופרודוקטיביות בעבודה וכל זה עוד לפני מגוון הטיפים ושיטות עבודה שניתנות לקהל בסוף ההרצאה. הרקע האקדמי של יעל בשילוב הרקע שלה מתחום הבמה וסטאנדאפ מאפשר לה להעביר את התוכן המחקרי בצורה מעמיקה, מבדרת ומעשירה במיוחד. סרטוןבנושא : לחץ כאן מתי יש הרצאה בנושא זה? לחץ כאן

לראות את הילד הדיגיטלי

לראות את הילד הדיגיטלי

האם תפקידם של הורים ומורים בעידן הדיגיטל צפוי להיות שונה משנים עברו?
מוח האדם משתנה. הוא השתנה במשך אלפי שנים וב10 שנים האחרונות השינוי שלו הפך להיות מואץ למדי. לרוב אנחנו נוטים לראות את זה כדבר טוב: התפתחנו התקדמנו – וזה באמת דבר טוב! אבל בפועל השינויים שקשורים לעידן הדיגיטל מביאים עמם גם אתגרים חדשים. הם יוצרים תופעות שונות בקרב הילדים שלנו שלא הכרנו, כגון: שינוי יכולות תקשורתית, ויצירתיות. חשיבה, זיכרון, קבלת החלטות, אחריות והרשימה עוד ארוכה. למעשה מידי חודש מתפרסם מחקר חדש אשר חושף נתונים מרתקים על אופן התפתחותם של ילדי הדיגיטל.
מדוע חוקרים מאמינים כי בשנים הקרובות ילדי הדיגיטל יתקשו לייצר קשר עין? ומה ההשלכות של ירידה בקשר עין?
כדי לדעת איך להתמודד עם האתגריים החדשים הללו צריך תחילה להבין את השינויים. איפה הם באים לידי ביטוי ומה ניתן לעשות או לשנות.
בהרצאה על חינוך בעולם הדיגיטל נחשף לנתונים בלעדיים בתחום התפחתחות פסיכולוגית ונורולוגית של ילדי העתיד ונגלה מהן המשימות החשובות ביותר שאנשי חינוך והורים צריכים למלא בימים של חילופי עידן.
מתי יש הרצאה בנושא זה? לחץ כאן
למידע נוסף בנושא בנושא חינוך בעולם הדיגיטל: כתבה מספר 1 / כתבה מספר 2