מעבר לדיגיטל - תכנית לילדים, הורים ומורים

לייצר יותר מודעות לשימוש נכון בטכנולוגיה זה אולי לא הפתרון אך זה בהחלט הצעד הראשון. הצע השני יהיה לשנות את הסביבה של הילד וזה בדיוק מטרת התכנית.

אם רק ניתן לילדים כלים לשינוי ועיצוב התנהגות בעולם דיגיטלי זה לא בהכרח יעבוד כיוון שהסביבה משפיעה ומעצבת באופן משמעותי . לכן הנקודת הנחה של צוות התוכנית היא שיש לספק כלים ולעצב את כלל הסביבה של הילד , שהם : הורים, מורים ובני קבוצת השווים. 

הכלים הם לא רק להתמודדות עם ההווה הם גם ואלי אף בעיקר להתמודדות עם העתיד הטכנולוגי.

׳מעבר לדיגיטל׳ היא תכנית המספקת לבי"ס מכיתה ג' ועד י”ב הצצה אל מאחורי הקלעים של העולם הטכנולוגי.

התכנית כוללת מספר מפגשים באורך של סך 270 דק, במהלכה התלמידים נחשפים, בהתאם לגילם, לתכנית על השפעות אפשריות של הטכנולוגיה על מוחם ונפשם. השיעורים מועברים עם עזרים מוחשיים, סרטונים, הסברים תיאטרליים ומשחקים. השיעורים דינמיים ושיתופיים, הצלמידים נחפשים לידע מדעי, חשוב ומעניין.

התכנית מועברת על ידי מדריכים בשנות ה20 המוקדמות לחייהם מתוך עקרון ברור של הגעה ל'גובה העניים של הילדים' , וכן כלל המדריכים הם בעלי ניסיון בתחום ההוראה הבלתי פורמלית לילדים ונוער.
התכנית נכתבה  על ידי יעל מן-שחר (מומחית בתחום הפסיכולוגיה של הטכנולוגיה) ומתבססת בעיקרה על מחקרים אקדמיים מחמשת השנים האחרונות. כמו כן, התוכנית עוברת תיקוף כל רבעון אודות לקצב השינוי הדינמי המאפיין את התקופה הדיגיטלית.
הפדגוגיה של התכנית בניהולה של הדר בן ציון גוטמן, סטודנטית שנה ד׳ לפסיכולוגיה (מצטיינת נשיאה) , בעלת רקע של עשר שנים בתחום החינוך הבלתי פורמלי וכיום מאמנת של אלון גל (תות).

סרטונים בנושא

מידע נוסף

הזמן הרצאה

מעוניינים ללמוד עוד על תכנית החינוך ״מעבר  לדיגיטל״? מעולה! 

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מנהלת התוכנית שלנו,  הדר בן ציון גוטמן – 052-364-3557
או ליצור קשר עם אחראית השיבוצים והתכנים שלנו , הדס עציץ צרפתי 052-467-1773

info@bethdi.com

או להשאיר את הפרטים שלכם כאן ואנו ניצור עמכם קשר.