על יעל

יעל מן שחר, מרצה מבוקשת בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בייעוץ ארגוני, החלה את דרכה כמרצה ושדרנית רדיו בתחום הפסיכולוגיה של הטכנולוגיה.

ילידת רעננה, יעל התגוררה שנים רבות בטורונטו, קנדה ונחשפה לתרבויות רבות ולהשפעות הטכנולוגיה על חיינו.

יעל פיתחה מספר רב של טכניקות בתחום הקשב העוזרות למנהלים, אנשי מכירות, מורים וכל אדם הרוצה להתקדם בחייו האישיים והמקצועיים בעולם של צפצפוים והתמכרות למסכים.

"לדעת להקשיב זו אמנות"

אפיקטטוס

בשנים האחרונות יעל מתמחה בתחום הנקרא ״הפסיכולוגיה של הטכנולוגיה״ – תחום חדש יחסית אשר בוחן השפעות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות שיש למכשירים חכמים ואינטרנט על האדם.

עיקר התעסקותה של יעל הוא מתן הרצאות בארץ ובעולם בנושא השפעות הטכנולוגיה ושיפור הקשב. את הרצאותיה של יעל ניתן למצוא במסגרות רבות, ביניהן – פאנזינג, הרצאות אונליין בjolt בישראל ולונדון, אירועים פרטיים וכנסים. לחץ כאן להזמנת הרצאה.

בכל הרצאה, יעל לוקחת את הקהל שלה למסע מעורר מחשבה על האופן בו ניתן לשמור על רווחה גבוהה ושיפור תהליכי חשיבה בעידן הדיגיטלי תוך הקפדה על העברת מידע נגיש, אווירה הומוריסטית וקלילה, ובעיקר מתן שפע של כלים וטכנולוגיות לצורך הטמעה וביצוע שינויים מיידים למען שיפור חיי היומיום.

יעל המציאה את הסמל ״האצטרובל הכחול״ אשר משמש בהצלחה כלוגו. הסמל נועד לבטא את הקלות בה ניתן לבצע שינויים מהותיים בחיינו.

בשנתיים האחרונות, יעל מנחה את תכנית הרדיו ״תמיכה טכנית״ ברדיו מהות החיים. התכנית משודרת כל יום שני ב11 בבוקר לצד השחקן אלון נוימן. ״תמיכה טכנית״ היא תכנית הרדיו מחקרית-הומוריסטית המאחרת מומחים וחוקרים בתחומי מדע שונים אשר עוזרים להבין את המהפכה הטכנולוגית של המאה ה-21.

יעל השיקה בשנה האחרונה מיזם חדש העוסק בחינוך דור העתיד לשימוש אחראי יותר בטכנולוגיה – מאחורי הדיגיטל. מוצר המוצע למערכות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות. מדובר למעשה בהדרכות מקצועיות בנושא השפעות העולם הטכנלוגי על האדם אשר עוצבו במיוחד עבור ילדים מכיתה ג׳ עד י״ב.

יעל בתקשורת