אפשר להשיג אושר בעידן דיגיטלי?

מתוך האתר של יהודית כץ:
"כולנו רוצים להיות מאושרים יותר. לרוע המזל, מסתובבות בחוץ לא מעט עצות ממש גרועות לחיים טובים. במקרה הטוב הן מיועדות למישהו מסוים (שהוא לא אתם). במקרה הרע הן שטויות במיץ עגבניות. אבל יש גם עצות טובות ומבוססות של אנשי מדע.

מקס פריש, סופר ומחזאי שוויצרי נפטר אמנם ב-1991, אך חזה במידה מסוימת את המציאות שאנחנו חיים בה היום כשאמר: "הטכנולוגיה מארגנת בעבורנו את העולם בצורה כזו שאין אנו צריכים לחוות אותו בעצמנו". האם יצא לכם להשתתף בהופעה ולראות המוני ראשים צופים בזמר או הזמרת מבעד לעדשת הסמארטפון, גם אם ישבו ממש מולם? האם גם אתם מכירים מישהו שיהיה מוכן לוותר על הביקור בקפלה הסיסטינית, אם זה אומר שאסור לו לצלם בה?

אין ספק שהטכנולוגיה ובראשה הפלאפון הנייד שלנו, עשו פריצת דרך בחכמתם, והביאו אותנו לעידן שכולו מידע. אבל מהן ההשלכות של צירוף המכשיר הכבר-לא-כל-כך-חדש למשפחה? כיצד הוא משפיע על מערכות היחסים שלנו? האם הוא משנה את הצורה שבה אנחנו תופסים את העולם?ֿ כמה זמן יעבור מהרגע בו תצטרכו לחשב תרגיל חשבוני פשוט ועד שתוותרו ותעזרו בחבר-יודע-הכל שבכיס, ואיך זה משפיע על היכולות הקוגניטיביות שלכם? נפגשתי עם יעל מן שחר, המתמחה בהשפעות הטכנולוגיה על הפסיכולוגיה כדי לענות על שאלות אלו. האם המוח שלנו באמת משתנה כתוצאה מהשימוש בטלפונים חכמים? ואיך מושפעת האינטימיות שלנו מכל זה? וגם- מדוע הרעיונות הכי טובים מגיעים אלינו דווקא בזמנים מתים? אילו אפליקציות יעזרו לכם להשתמש בטכנולוגיה בצורה חכמה?"

רוצים לשמוע את הפודקאסט שעשיתי בנושא (בתוכנית של יהודית כץ) ? לחצו כאן