מה זה בעצם ניצול זמן מקסימלי ב2017?

הנה קטע מעניין מתוך כתבה שפרסם העיתונאי המפורסם : אנדרו סאליבן (מניו יורק מגזין)
"בכל דקה משתמשי יוטיוב מעלים 400 שעות של סרטונים, ומשתמשי טינדר מדפדפים על פרופילים יותר ממיליון פעמים.
בכל יום יש מיליארדי לייקים בפייסבוק.
אתרי חדשות משחררים אייטמים בקצב מסחרר ומוסיפים פרטים בכל כמה דקות.
אותה ידיעה מקבלת אינספור כיוונים חדשים בבלוגים, בפייסבוק, בטאמבלר, בציוצים.
את עיקר התוכן הזה (כך נקראים כיום כתיבה, סרטונים ותמונות) אנחנו סופגים לא על ידי בחירה פעילה כמו רכישת עיתון, או פנייה לאתרים המועדפים עלינו.
אנשי הטכנולוגיה של עמק הסיליקון והאלגוריתמים שהם משפרים בהתמדה גילו את הפיתיון שגורם לנו לקפוץ כדגיגונים תמימים. לשום צורה קודמת של טכנולוגיה לא היה עומק הידע הזה לגבי לקוחותיה, או יכולת גדולה יותר להתחבר לתודעתם ולשמור אותם מעורבים."

תאמינו או לא אבל אותו עיתונאי ובלוגר מפורסם הכניס את עצמו לתהליך גמילה ממידע ואינטרנט. הוא פשוט הרגיש הכי יעיל והכי מוצף. מה שיצר אצלו תחושה של פרדוקס..

האם אתם מכירים את הפרדוקס הזה? הפרדוקס שאנחנו כל כך קשובים להכל – כל כך נמצאים בכל מקום ומעודכנים אבל למעשה.. אנחנו לא מפנים קשב מלא לשום דבר.. ובעיקר לא לעצמנו ולא לאנשים שהכי חשובים לנו.

האמת ש.. להגיד "כולם" זה הגזמה. אולי צריך להגיד רובנו. אבל הסיבה היחידה שלומר "כולם זאת הגזמה" היא רק מפני שאנחנו ב2017 .. ב2024 זה כבר יהיה ,ככל הנראה, כולם.

תבינו מגמה, תבינו לאן הרוחות נושבות. מוח האדם אומנם משתכלל אבל לא בהכרח בקצב שבו העולם החיצוני משתכלל.

האם אנשים מחוברים ומעודכנים שקוראים את אותה כתבה 3 פעמים ביום (בטוויטר, בפייסבוק ואז בחדשות בטלווזיה) הם אנשים שמרווחים יותר או מפסידים יותר?  ובכן.. המדע יודע לומר שהם מפסידים יותר. ובגדול.

טיפ להתנהלות : להוריד את האפלקציות ממסך הבית ולהעביר אותם למקום לא נגיש לעין. פעולה זאת באופן אוטומטי תפחית את ההתעדכנות המוגזמת במדיה ותאפשר לכם יותר זמן קשב לדברים שחשובים באמת.

רוצים לקרוא עוד על התהליך שעבר הבלוגר והעיתונאי מגמילה מהאינטרנט? לחצו פה.

עד הפעם הבא.. תשארו קשובים!