הקשר בין הקשבה לקבלה לעבודה ולהצלחה בקריירה בכלל

אני רוצה להציג לכם היום גורם משמעותי להצלחה בריאיון עבודה: הקשבה פעילה.

אתחיל במספר נתונים על עולם הדיגיטל ואז אסיק מהם מסקנה מעשירה אחת שתעזור לכם למנף הצלחה בראיונות עבודה או פגשות עסקיות בכלל.

נתון מספר 1 – ממוצע הקשב של אנשים בעולם הדיגיטל ירד.
בגלל גירויים רבים, שפע של מידע ועומס בחיי היום יום שהולך וגדל, יכולות הקשב כיום דלות יותר מבעבר.

נתון מספר 2 – יכולות הזיכרון של האדם החדש מצומצמות יותר.
אנחנו מוקפים באמצעים טכנולוגיים ולכן לא צריכים להתאמץ יותר לזכור פרטים כמו מספרי טלפון, שמות, כתובות ועוד. הזיכרון עובד בדומה לשריר בגוף, וכאשר אינו מתאמץ הוא נוטה להתנוון. בשורה התחתונה רובנו זוכרים פחות מבעבר.

נתון מספר 3 – מה שבולט יותר זכור יותר.
אנו נוטים לזכור טוב יותר אובייקט יוצא דופן. כאשר אובייקט מסוים בולט על פני אובייקטים אחרים אנו נוטים לזכור אותו יותר טוב ולאורך זמן.

מסקנה: כאשר אתם מגיעים לריאיון עבודה עשו הכל כדי להיתפס כאנשים קשובים – אבל קשובים במיוחד. אם תיתפסו כאנשים קשובים תבלטו מיד על פני שאר המועמדים (אשר נוטים להראות ביצועי קשב נמוכים יחסית). אם תצליחו במשימה  תבלטו מספיק כדי שגם יזכרו אתכם לאורך זמן. גם קשובים וגם יזכרו אתכם? הסיכוי שלכם להתקבל עלה משמעותית.
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להיות קשובים:
1. אומנם אתם אלו שמתראיינים, אבל מותר ורצוי לשאול שאלות שמעניינות אתכם על התפקיד. הקשיבו לתשובה בעניין ובאופן מלא.
2. הימנעו מהנהון שמביע הסכמה. זה קשה, אני יודעת, ואולי אפילו מנוגד לטבע שלנו. אבל אדם קשוב באמת אינו נוטה להזיז את הראש ולהנהן הרבה.
2. נסו לכתוב מדי פעם משהו במחברת שלכם. כאשר מראיין רואה שאתם רושמים מילה או שתיים הוא מבין שאתם באמת מקשיבים, כי אדם שאינו קשוב אינו כותב את מה שהוא שומע.
3. אל תתפרצו לדבריו של המראיין. תנשכו את הלשון אם צריך, אבל עד שאינכם משוכנעים שהאדם מולכם סיים לדבר אל תתחילו לענות או לדבר בעצמכם.

יש רשימה ארוכה של סימני גוף וטיפים נוספים אבל נסתפק באלו הפעם. אתם מוזמנים לצפות בסרטון (3 דקות) בנושא זה: https://www.youtube.com/watch?v=fIGPbL54eaM

אתם מוזמנים לפנות אלי בשאלות בנושא זה או אחר. אני כאן בשבילכם
בהצלחה!